środa, 28 listopada 2018

#148 "Niechciany gość" - Shari Lapena


Tytuł: "Niechciany gość"
Autor: Shari Lapena
Data wydania: 19 listopada 2018 r.
Liczba stron: 320
Cena okładkowa: 37,90 zł
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Do tej pory czytałam jedną książkę Shari Lapeny, mianowicie "Nieznajomy w domu". Pamiętam, że mi się podobała, dlatego też postanowiłam sięgnąć po jej najnowszą, świetnie zapowiadającą się powieść "Niechciany gość". Dawno nie miałam okazji czytać kryminału, więc tym bardziej ochoczo przystąpiłam do lektury. Jakie są moje wrażenia po jej skończeniu?

Do Mitchell's Inn, hotelu ukrytego wśród górskich lasów, zjeżdżają się goście. Miejsce to idealnie sprawdza się, gdy chce się odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego lub po prostu spędzić trochę czasu we dwoje.
Niestety ich pobyt w hotelu zbiegł się z wielką burzą śnieżną, panującą na tym odludziu. Awaria prądu uniemożliwia im kontakt ze światem zewnętrznym. Goście w takim razie muszą zadowolić się swoim wzajemnym towarzystwem.
Tymczasem jednak niespodziewanie dochodzi do tragicznego wypadku. Ginie jeden z gości, siejąc tym samym ogromną panikę wśród reszty bohaterów. Zdają sobie sprawę, że zabójcą musi być jeden z nich, chyba, że w hotelu jest ktoś jeszcze...

Zaczynając lekturę, byłam raczej pozytywnie do niej nastawiona, ale nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mi się spodoba! Nie mogłam się od niej oderwać! Historia sama w sobie była świetna, a stopniowo budowane napięcie powodowało, że siedziałam jak na szpilkach, nie mogąc się doczekać jaki nastąpi ciąg dalszy. Oczywiście standardowo również i tym razem nie odgadłam kto był sprawcą, ale jak już kilka razy podkreślałam we wcześniejszych recenzjach - marny ze mnie detektyw.
Strasznie zżyłam się z bohaterami i momentami miałam wrażenie, jakbym była uwięziona w tym hotelu razem z nimi. To było coś naprawdę niesamowitego!
"Niechciany gość", to kawał naprawdę dobrego kryminału. Może i jestem amatorką, jeśli chodzi o ten gatunek, ale myślę, że ta książka powinna się spodobać także bardziej wymagającym czytelnikom. Jest ciekawa, wciągająca i świetnie się ją czyta. Żałuję, że autorka nie pokusiła się o dłuższą historię, bo chętnie spędziłabym przy niej więcej czasu. Na pewno sięgnę po jej kolejne powieści. Serdecznie polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka za egzemplarz książki!Moja ocena: 8,5/10

Czytaliście albo macie zamiar? :)

2 komentarze:

  1. Jak dotąd najmroczniejszą książką z akcją osadzoną w hotelu jaką czytałam jest "Lśnienie" Kinga, ale "Niechciany gość" mnie intryguje i pewnie sięgnę w przyszłości po ten tytuł. Zachęcająca i ciekawa recenzja:) Pozdrawiam i zostaję na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń