O mnie


Jestem pogodną i nastawioną optymistycznie do życia dwudziestolatką uzależnioną od książek i kawy. Uwielbiam również sport (przede wszystkim piłkę nożną), muzykę oraz dobre filmy. Dopiero zaczynam swoją przygodę z blogowaniem. Postanowiłam założyć swojego bloga, aby móc dzielić się swoją pasją do książek z innymi. :)

***
Czytam stosunkowo od niedawna, bo mniej więcej od pięciu lat. Zaczęło się od powieści Carlosa Ruiza Zafona "Cień wiatru", w której od razu się zakochałam i do dziś jest to moja ulubiona książka. Z czasem postanowiłam sięgnąć po kolejne pozycje tego autora, które również bardzo mi się spodobały. Później z poleceń mojej ówczesnej szkolnej Pani bibliotekarki, wypożyczałam najlepsze książki, które były akurat dostępne. Do dziś korzystam z trzech bibliotek, a także kolekcjonuję własne pozycje. Ponad rok temu zamarzyła mi się wielka, domowa biblioteczka i powoli staram się to marzenie realizować.

***
 Jak na prawdziwego książkoholika przystało, nie umiem obojętnie przejść obok żadnej witryny księgarni, nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju książkowych wyprzedażach. "Żywię" się głównie romansami, książkami młodzieżowymi oraz fantastyką. Oczywiście nie lubię ograniczać się do kilku gatunków, dlatego też jestem otwarta na wszelkie książkowe propozycje. Gustuję głównie w literaturze obcej, ale coraz częściej sięgam też ostatnio po rodzimych pisarzy. Po kilku świetnych polskich pozycjach, które miałam przyjemność przeczytać w ubiegłym roku, nareszcie pokochałam naszych autorów. Lepiej późno niż wcale, prawda? ;)

***
Założenie bloga oraz książkowego konta na Instagramie, to chyba najlepsze decyzje, które podjęłam w swoim życiu. Pisanie o książkach i robienie im zdjęć, sprawia mi niezwykłą radochę. To niesamowite, że mogę dzielić się swoją pasją z innymi ludźmi, którzy kochają robić to, co ja.

 Jeśli chcecie poczytać recenzje dobrych książek oraz dowiedzieć się, jakie pozycje królują obecnie na polskim rynku czytelniczym, to trafiliście w dobre miejsce! :)

1 komentarz:

  1. Hej :) cieszę się, że natrafiłam na Twój blog, Rówieśniczko! :D Powodzenia w blogosferze :)

    OdpowiedzUsuń