czwartek, 24 listopada 2016

6 powodów, dla których warto prowadzić książkowego Instagrama.Dosyć spontanicznie wpadł mi do głowy pomysł na nowy post. Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałam się nad tym, dlaczego warto prowadzić swojego Bookstagrama, dlatego zrobiłam w swojej głowie szybki przegląd powodów, dla których kocham to robić, i oto jest! Myślę, że poniżej wypisałam wszystkie plusy, prowadzenia takiego konta. Jesteście ich ciekawi? W takim razie zapraszam do lektury! :)


1. Poznawanie nowych ludzi. 
Dzięki temu, że zdecydowałam się założyć książkowe konto na Instagramie, poznałam wielu wspaniałych ludzi. To cudowne, że jest takie "skupisko" osób pozytywnie zakręconych na temat czytania. Użytkownicy tego portalu, to tak naprawdę mili, zabawni, a przede wszystkim normalni ludzie, z którymi cudownie jest konwersować na temat książek. Jeśli chcecie się ze mną podzielić swoją opinią na temat jakiejś książki - piszcie do mnie śmiało do szufladki na Ig, bądź na meila, nie gryzę! :)


2. Spełnianie się jako początkujący "fotograf". 
Jeszcze kilkanaście miesięcy wstecz, nigdy nie pomyślałabym, że robienie zdjęć książkom, będzie sprawiało mi taką frajdę. Dzięki temu zaczęłam bardziej zagłębiać się w tajniki fotografii, a ona sama stała się moją małą pasją. Co prawda do robienia zdjęć na jakimkolwiek poziomie jeszcze dużo mi brakuje, ale najważniejsze, że sprawia mi to ogromną satysfakcję. Cieszy mnie też ogromnie fakt, że są ludzie, którym moje zdjęcia się podobają.

3. Dowiadywanie się o nowościach na polskim rynku czytelniczym.
Dzięki temu, że obserwuję konta wydawnictw, oraz osoby, które z nimi współpracują, bądź są w tym temacie bardzo dobrze obeznane, mogę dowiedzieć się, jakie książki w najbliższym czasie będą miały swoją premierę. Dzięki temu nie ominę żadnej ciekawej pozycji.

4. Pogłębianie swojej miłości.
Oczywiście chodzi mi tu o moje uczucie, którym darzę książki. Dzięki temu, że tak dużo spędzam czasu na robieniu im zdjęć, pisaniu ich recenzji i konwersacji z innymi molami książkowymi na ich temat, moja miłość do tych cudeniek z każdym dniem rośnie. W pewnym momencie myślałam, że nie da się ich bardziej kochać, a tu proszę.

5. Znajdowanie książkowych perełek.
Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyhaczyć wszystkich książek, które na pewno nam się spodobają. Służy nam pomocą wtedy Instagram, a dokładnie jego użytkownicy. Wstawiają zdjęcia, opinie i komentarze o danej książce i tym sposobem możemy dowiedzieć się o pozycji, która jest idealna dla nas. Ja osobiście już wiele razy dzięki temu poznałam wiele perełek, które teraz zdobią moją biblioteczkę. Wiem też, że dzięki moim postom, niektórzy również znaleźli książki, które pokochali, a gdyby nie ja, to niekoniecznie by je poznali. Tak więc to chyba największy plus Instagrama i warto dzielić się swoją pasją z innymi.


6. Zarażanie innych miłością do książek.
Dzięki temu, że prowadzę Bookstagrama, duża ilość osób zaczęła czytać więcej, albo co najważniejsze - pokochały książki. Przytoczę tu pewną wiadomość od użytkowniczki Instagrama, która napisała mi, że jeszcze niedawno w ogóle nie czytała książek, bo ją nudziły. Nie mogła się zmobilizować do sięgnięcia z własnej woli po żadną pozycję, ale dzięki mnie, moim zdjęciom i opiniom, zmieniła totalnie zdanie. Teraz nie może się od nich oderwać, pochłania książkę, za książką. Przyznam Wam się, że wzruszyła mnie ta wiadomość. Zakładając to książkowe konto, nie spodziewałam się, że będę miała taką siłę rażenia, i że ktoś dzięki temu dołączy do tej wielkiej rodziny, zwanej "książkoholikami".A jak jest z Wami?
Dodalibyście jeszcze jakiś powód?
Podzielcie się swoją opinią w komentarzach! :) 

5 komentarzy:

 1. Muszę w końcu założyć instagrama. Nie mam za dużych umiejętności, ale chętnie pooglądałabym zdjęcia innych.
  Pozdrawiam Wiktoriaczytarazemzwami

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze wszystkim się zgadzam! Wcześniej nigdy, bym nie pomyślała, że założenie książkowego Instagrama sprawi mi tyle frajdy.
  Niedługo nasze też będą takie cudowne i profesjonalne 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie największą zaletą jest to, że można wdać się z kimś w dyskusję, co niestety rzadko kiedy jest możliwe na blogach. Na Instagramie od razu wyświetla się powiadomienie o odpowiedzi na komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takiego ig i na prawdę, to jest świetne! Zaczęłam dzięki temu pracować nad moimi zdjęciami i bardzo dużo miłych osób poznałam, z którymi często mogłam popisać o jakiejś książce :)
  Jesli jesteś ciekawa to zapraszam - @Lightbreezeczyta
  Pozdawiam!
  Fan of books ;)

  OdpowiedzUsuń